NEDEN ROBOGİL STELLA 500B ROBOT SÜPÜRGE?

 
Kurumsal müşterilerimize ait mağazalarda görev yapan satış temsilcilerinin robot süpürgeler hakkındaki eğitim ihtiyacı kapsamında hazırladığımız kısa eğitim videolarını, siz müşterilerimizin de faydalanabilmesi için burada paylaşmayı uygun bulduk. Bu nedenle, videolardaki anlatım biçimi için anlayışınıza sığınırız.
 

YENİ NESİL MODÜLER TASARIM

 

DAHA KÜÇÜK VE DAHA HAFİF

Robogil Stella 500B, 2022 model yeni nesil modüler tasarıma sahiptir. (Klasik robot süpürgeler 10-15 yıllık eski tasarıma sahiptir. Bu sayede Robogil Stella 500B daha küçüktür. Çapının 33cm olması sayesinde sandalye aralarına rahatça girer ve dar alanlarda kolaylıkla temizlik yapabilir. (Klasik robot süpürgeler 35cm çapındadır, standart sandalye ayak aralıklarına giremezler.) Robogil Stella 500B daha hafiftir (2,7kg), bu sayede temizlik sırasında hareket ederken çok daha az enerji harcar ve daha küçük bir pil ile klasik robot süpürgelerle aynı işi yine aynı zamanda yaparlar. (Klasik robot süpürgeler 4,5 kg.)

 

 

DEĞİŞTİRİLEBİLİR HAZNE SİSTEMİ

Değiştirilebilir hazne sistemi sayesinde süpürge işlemi sırasında su haznesi, paspas işlemi sırasında ise toz haznesi robotun gövdesine takılı olmadığı için, kullanılmayan hazne gereksiz ağırlık oluşturmaz, paspas sırasında çıkarıldığı için toz haznesinde bulunan HEPA filtre ve fan motoru nemden etkilenmez! Ayrıca robotun temizlik işlemi sırasında kullanılmayan haznenin bakım ve temizliği de mümkün olur.

 

 

SINIFININ EN BÜYÜK TOZ HAZNESİ

Robogil Stella 500B sabit ve dayanıklı üst gövde ve gövdenin arka tarafına konuşlu sınıfının en yüksek (600ml) toz haznesine sahiptir (Klasik robot süpürgelere göre gövdenin daha küçük ve fan motorunun toz haznesinde konuşlu olmasına rağmen!). (Klasik robot süpürgelerde toz haznesi gövdenin ortasında bir kapak altında yer alır ve gövdenin büyük olmasına rağmen robot tasarımından dolayı en fazla 450ml kapasiteye sahiptir.)

 

 

SAVURMAZ 3’LÜ FIRÇA SİSTEMİ

Robogil Stella 500B ön tarafta sağ ve sol olmak üzere iki adet yan fırçaya ve “V” şeklinde bir adet kombo rulo fırça (sert zemin için kauçuk, halılar için kıl fırçalar bir arada) tasarımına sahiptir. (Klasik robot süpürgelerde sağ tarafta tek yan fırça vardır, sol tarafta yan fırça olmadığı için sağ fırçanın savurduğu kırıntılar sol tarafta yakalanamaz ve savrulur!)

 

SINIFININ EN BÜYÜK SU HAZNESİ

Robogil Stella 500B’nin toz haznesi çıkarıldığında aynı yere takılan sınıfının en yüksek (360ml) kapasiteli su haznesine sahiptir. Paspas özelliği olan klasik robot süpürgelerde su hazneleri ise birçok modelde gövde ortasındaki toz haznesi çıkarılarak toz haznesi yerine takılmakta ve en fazla 250 ml kapasiteye sahiptirler. Göllenme sorunları nedeniyle son zamanlarda klasik modellerde su hazneleri gövdenin arka kısmının tasarımı değiştirilerek arka kısma takılmaya başlanmış ancak fan motorunun konumu nedeniyle su haznesi kapasitesi 200ml’lere kadar düşmüştür.)

 

4 SEVİYELİ ELEKTRONİK KONTROLLÜ SU HAZNESİ

Robogil Stella 500B’nin elektronik kontrollü su haznesine basınç sağlayan hava pompası, su haznesine konuşlandırılmıştır. (Klasik robot süpürgelerde hava pompası emiş fanı gibi gövde içine konuşludur.)

 

ELLE SİLER GİBİ “Y” PATERNİ PASPAS

Robogil Stella 500B, kurumuş lekelerde bile etkili “Y Paterni” paspas işlemine sahiptir. Bu sayede robot paspas i?lemi sırasında sol ileri-geri ve sağ ileri-geri hareketle elle siler gibi temizlik yaparak bir noktadan 4 defa geçer. Izgara temizlik (x2 Tekrar Adedi) modunda ise; enine ve boyuna olmak üzere bir noktadan toplam 8 defa geçer.

 

DETERJAN KULLANABİLİRSİNİZ!

Robogil Stella 500B’de paspas sırasında su haznesine suya ilave olarak bir kapak kadar beyaz sirke, kolonya, alkol bazlı (silikonsuz ve köpürmeyen) zemin temizlik detarjanı kullanarak zemin dezenfeksiyonu elde edebilirsiniz. (Klasik robot süpürgelerde deterjan kullanımı su haznesinde tıkanmalara yol açtığı için genellikle yasaktır!)

 

PEKİ YA HALILAR?

Robogil Stella 500B’in paspas sırasında halılarınıza çıkarak kirletmesini istemiyorsanız "PASPAS YASAK ALAN (NO MOP ZONE)" özelliğinden faydalanabilirsiniz. Haritada halılarınızın üzerine gelecek şekilde Paspas Yasak Alan'lar oluşturup haritanızı kaydedin. Böylece süpürge sırasında robot halıların üzerine çıkacak, ancak paspas sırasında "Paspas Yasak Alan" olarak işaretlediğiniz halılarınızın üzerine çıkmayacaktır.

 

SINIFININ EN VERİMLİ ROBOTU

Robogil Stella 500B’nin fan motoru (Japon Nidec marka) toz hanesine gömülü olarak konuşlandırılmıştır. Fan motorunun toz haznesinde konuşlandırılması sayesinde toz haznesinde emiş ve egzost kanalları bulunmaz ve bu tasarım motorun tüm gücünün herhangi bir emiş ve egzost kaybı olmadan emiş gücüne aktarılmasını sağlar. Bu sayede ve 28 watt / 2.000pa (Pascal) gücünde bir motor ile yüksek emiş kapasitesine ulaşılabilmektedir. (Klasik robot süpürgelerde motor gövde içine konuşlandırıldığından emiş ve egzost kanallarındaki kayıplar nedeniyle motorun tüm gücü emiş gücüne aktarılamaz. Bu nedenle halı gibi zor zeminlerde klasik robotlar yüksek emiş moduna geçmek zorunda kalır. Halıda robotun yüksek moda geçmesi enerji tüketimini ve gürültü seviyesini arttırdığı için bazı modellerde yeterli emiş gücü elde edebilmek için yüksek kapasiteli motorlar kullanılmak zorunda kalınmıştır.)

 

SINIFININ EN SESSİZ ROBOTU

Robogil Stella 500B’nin fan motorunun gürültü seviyesi, motorun toz haznesine gömülü olması ve toz haznesinde emiş ve egzost kanalları bulunmaması nedeniyle; 55 desibel (Test değerleri : 37-40dB düşük emiş modu, 42-45dB normal emiş modu, 48-50dB yüksek emiş modu) seviyesinde olup süpürge işlemi sırasında sizi rahatsız etmez. (Klasik robot süpürgeler yaklaşık 68-72dB gürültü seviyesindedir.)

 

DÜŞÜK MALİYETLİ PİL PAKETİ

Robogil Stella 500B’nin pil paketi 4 adet kalem pilden oluşur ve 3000mah kapasitelidir. Robot normal emiş modunda 120-130 dakikada 120-150 metrekare alanı süpürebilir (Paspas modunda yaklaşık 150 dakika/200 metrekare). Yeni nesil modüler tasarımın daha küçük ve daha hafif olması, fan motorunun toz haznesinde konuşlu olup herhangi bir kayıp olmadan tüm motor gücünün emiş gücü olarak kullanılması, yeni Tuya 3.0 yazılımı sayesinde tüm işlemler sırasında enerjisini oldukça verimli kullanması nedeniyle yeni nesil modüler tasarımlarda daha küçük ve hafif pil paketleri oldukça yeterli olmaktadır. (Klasik robot süpürgeler büyük, ağır ve hantal olup verimsiz enerji tüketimi nedeniyle 5200mah gibi 8 adet kalem pilden oluşan pil paketlerine ihtiyaç duyar. Bu da gövde boyutunun/robot ağırlığının artmasına ve yüksek enerji tüketimine neden olur. Lityum İyon pil paketlerinin 1.000 dolumluk ömrü sonrasında değişim ihtiyacı gözönüne alındığında, 8 adetlik yedek pil paketleri 4 adetlik yedek pil paketlerine göre iki kat pahalıdır!)

 

DAHA HASSAS, DAHA AKILLI

Robogil Stella 500B’nin anakartı 4 çekirdekli (Quartic) bir işlemciye sahip olup robotta son model (8. Nesil, 8 metre mesafeli 2160 sinyal/saniye) LAZER (Lidar) sensör (3-4 saniyede yüksek hassasiyetli harita oluşturma!) dahil toplam 42 adet sensör (Duvar, boşluk, temas, düşme, sıkışma, hazne, teker, fırça, pil, motor, vb.) bulunmaktadır. Toz haznesi ve su haznesi konnektör tipi bağlantıya sahip olup emiş ve paspas seviyeleri elektronik kontrollüdür. Bu sayede robotun durumsal farkındalığı ve gerçek zamanlı tepki süresi oldukça yüksektir. (Klasik robot süpürgelerde anakart genellikle 2 çekirdekli işlemciye sahip olup toplam sensör sayısı en fazla 27’dir. Sensörlerde konnektör tipi bağlantı yerine mıknatıslı eski tip sensörler kullanılmaktadır. Bu da klasik robot süpürgelerin tepki süresini yavaşlatmakta durumsal farkındalığın zaman zaman kaybedilmesine, robotun hatalı kararlar verebilmesine neden olmaktadır.)

 

DURUMSAL FARKINDALIK

Robogil Stella 500B’nin durumsal farkındalık özelliği sayesinde robot daima uyguladığı canlı haritayı bulunduğu ortam ile karşılaştırmaktadır. Bu sayede nesnelerin yerinin değişmesi veya kapıların kapanması durumunda canlı harita (ve temizlik algoritması) gerçek zamanlı olarak güncellenmektedir. 5 adet farklı harita kaydı özelliği nedeniyle robotun farklı bir mekana götürülüp kayıtlı haritalardan mekanın haritasının yüklenmesi durumunda, robot temizlik öncesinde istasyondan çıkıp kısa bir süre sağa ve sola doğru giderek bulunduğu ortam ile yüklenen haritanın uyumunu kontrol edip, herhangi bir hatayı önlemek maksadıyla durumsal farkındalığını sağladıktan sonra temizlik algoritması oluşturmaktadır. Yüksek durumsal farkındalığı sayesinde robot kaybolmaz, harita kayması, çoklu harita oluşması, harita silinmesi gibi harita hataları gözlenmez.

 

PERDE VE ÖRTÜLER

Robogil Stella 500B’nin ön tamponunda Kızılötesi (Infrared) sensörlerin kullanımı tercih edilmiştir. Bu sayede robot lazer ve kamera sensörlerin duvar olarak algılayabildiği nesnelere tamponu ile hafifçe temas ederek yumuşak nesneleri ayırdedebilir. (Tampon teması fabrikasyon olarak orta büyüklükteki bir vazoyu devirmeyecek şekilde 19 lb olarak ayarlanmıştır.) Bu sayede örtü, perde ve tül perdeler duvar olarak algılanmaz ve arkalarına geçilerek yatak altları ve perde arkaları gibi alanlar kolayca temizlenebilir.

Robot nesnelerin şekli, rengi ve ortam ışık durumuna göre nesnelere hafifçe temas edebildiği için, ön tamponun her iki yanında bulunan yan fırçalar köşeleri, duvar ve robotun giremediği mobilyaların diplerini, nesnelerin etrafını ve altlarını kolayca temizler. Robotun erişip temizlemediği alan kalmaz. Zeminde bulunabilecek kablolar için ise robotlarda dolaşmayı önleme (Antitangling) sistemleri bulunmaktadır. (Klasik robot süpürgelerin bazı modellerinde ön tamponda robotun nesnelere temasını önleyen çeşitli ultrasonik ses sensörleri, kameralar ve tek yönlü lazer sensörler kullanılmaktadır. Yurtdışında evlerde yoğun sayıda ev hayvanı ve özellikle köpek bakıldığı için robotun ev içinde bulunabilecek ev hayvanlarının dışkılarına bulaşması ve dışkıları tüm eve bulaştırması istenmediği için robotun nesnelere teması tercih edilmemektedir.)

 

ARIZALANSA BİLE TEMİZLİĞE DEVAM!

Fan motoru arızası durumunda, fan motorunun toz haznesinde konuşlandırılması sayesinde yeni bir toz haznesi siparişi ile arızalı hazne kolayca değiştirilebilir veya teknik servise robot yerine yalnızca arızalı toz haznesi gönderilir. Bu sayede temizliğe robotun paspas işlemi ile devam edilebilir.

Aynı şekilde, su haznesine konuşlu hava pompası sayesinde arızalı su haznesi yenisi ile değiştirilebilir veya teknik servise yalnızca arızalı hazne gönderilir. Bu sayede temizliğe robotun süpürge işlemi ile devam edilebilir. (Klasik robot süpürgelerde fan motoru ve hava pompası gövde içinde bulunduğundan, arıza sırasında teknik servise göndermek zorunludur)

 

YÜKSEK SIZDIRMAZLIK VE DÜŞÜK ARIZA ORANI

Robogil Stella 500B’nin fan motorunun toz haznesinde konuşlandırılması nedeniyle, motorun emdiği toz ve nemin robotun gövde içine nüfus etmesini engellenir ve bu sayede modüler tasarımlı robotlar yüksek sızdırmazlık ve çok düşük arıza oranlarına sahiptirler.

 

FAN MOTORUNUN NEMDEN KORUNMASI

Robogil Stella 500B’nin su haznesi, toz haznesi gibi gövde arkasında konuşlu olup, toz haznesi çıkarılarak aynı yere takılmaktadır. Böylece paspas işlemi sırasında toz haznesi (ve dolayısıyla toz haznesine gömülü motor) çıkarıldığı için nemin motor tarafından emilmesi önlenir. (Klasik robot süpürgelerde toz haznesi gövde içinde olduğu için aynı anda silme ve süpürme işlemi sırasında motor paspasın nemini ve zemindeki fazla suyu emebilir. Bu da fan motorunun arızalanmasına, HEPA filtrenin şişmesine ve fan motoru sargılarının aşırı ısınarak uzun vadede yine fan motoru arızasına, sızdırmazlık sorunları nedeniyle anakart, işlemci, sensörler, elektrik motorlarında arızalara, nem ve tozun döner ve dişli sistemler üzerinde çamurlaşarak hareket ve temizlik sistemi arızalarına sebep olmaktadır. Özellikle “Y Paterni Paspas” işlemine sahip robotlarda robot ileri-geri hareket sırasında kendi nemi üzerine çıktığı için aynı anda silme ve süpürme işlemi önerilmez!)

 

 

---


 
ROBOGİL STELLA 500B’NİN GELİŞMİŞ TELEFON UYGULAMASI (TUYA 3.0 APP) 

YENİ YAZILIM ALTYAPISI

Robogil Stella 500B yeni geliştirilen son sürüm Tuya 3.0 uygulama altyapısına sahiptir.
 

TEMİZLİK MODLARI

Akıllı Temizlik (tüm ev temizliği)

Oda Temizliği (seçim sırasına göre yalnızca seçili odalar)

Alan Temizliği (harita ekranında elle dokunarak oluşturulan alan)

Nokta Temizlik (harita ekranında elle dokunarak belirlenen nokta)

Şarja Dön

 

 

YASAK ALAN

Süpürge & Paspas Yasak Alan

Paspas Yasak Alan (No Mop Zone)

Sanal Duvar

 

 

ODA ÖZELLEŞTİRME

Bölme/Birleştirme

İsimlendirme

Emiş gücü seviyesi

Paspas nem seviyesi

Temizlik tekrar adedi

Oda temizlik sıralaması

Sıfırlama

 

 

HARİTA

Canlı Harita (1 adet)

Buluta Kayıtlı Harita (5 adet)

 

 

DİĞER UYGULAMA ÖZELLİKLERİ

Akıllı Asistanlar İle Uyumlu Çalışma (Amazon Alexa, Google Home)

Uzaktan Yazılım Güncellemesi

Kaldığı Yerden Devam

Rahatsız Etme Modu

Haftalık Programlama

Aile Oluşturma ve Cihaz Paylaşımı

Temizlik Kayıtları

Manuel Kullanım (Uzaktan Kumanda yerine)

Robotu Ara

Ses Ayarları

Sarf Malzemelerinin Durumu

 

 

SENARYO OLUŞTURMA

Google haritalar ile uyumlu konum, meteoroloji, zaman, durum, vb. veri altyapı bağlantıları sayesinde oldukça gelişmiş senaryolar tanımlanabilmektedir. (Örneğin; robotun siz evden ayrılınca çalışıp siz eve gelince şarj istasyonunda beklemesi, yağmurlu havalarda balkon gibi açık alanları temizlememesi gibi..) Not: Senaryo sayfasının geliştirilmesine Tuya tarafından halihazırda devam edildiğinden, bazı fonksiyonlar düzgün çalışmayabilir ve yeni eklenen kısımların Türkçeleştirilmesi tamamlanmamış olabilir.

 

 

TÜRKÇE KONUŞMA

Robogil Stella 500B Türkçe dil paketine sahip olup (Robot, dil paketi tercihine göre Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır) Tuya 3.0 uygulama dili yine Türkçe’dir.

 

 

4.NCÜ NESİL ROBOT SÜPÜRGE

Robogil Stella 500B’nin yüksek işlem kapasitesi, 3.ncü nesil Tuya 3.0 uygulama yazılımı, temizlik algoritma (Firmware) yazılımı, çok sayıda yüksek kaliteli sensör kapasitesi sayesinde 4.ncü nesil modern bir robottan beklenen gerçek zamanlı tepki süresi, yapay zeka, akıllı öğrenme, gelişmiş harita, çoklu harita (5 adet), konumlama, durumsal farkındalık, güncelleme ve uygulama fonksiyonlarına sahiptir. Robot wifi bağlantısı sayesinde evde olmadığınızda da bulunduğunuz yerden cep telefonunuzdaki uygulama sayesinde tüm fonksiyonları ile etkin olarak kullanılabilir.

 

 

 

İlgi ve güveninize teşekkür ederiz...
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR