Değerli müşterimiz, robotunuzu kullanırken aşağıda belirtilen hususlara uyunuz!

 

 

1. Satış Sonrası Destek ve Yıllık Periyodik Bakım hizmetlerimizden tam ve zamanında yararlanmak için, satın almış olduğunuz robotun ürün etiketinde barkod üzerinde bulunan “Seri No (SN)” bilgisini 0554 177 44 81 / 82 numaralı telefonlardan ROBOGİL MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ne iletiniz.

 

 

2. Robotunuzun TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU’nu https://www.robogil.com/kullanim-kilavuzlari adresinden indirerek, kılavuzda belirtilen talimatlara uyunuz!

 

 

3. Robotunuzun kullanımı ile ilgili https://www.robogil.com/videolar_kullanim adresinde bulunan KULLANIM VİDEOLARI’nı izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

4. Robotunuz CEP TELEFONU UYGULAMA (APP) özelliğine sahipse, ilgili uygulamayı https://www.robogil.com/uygulamalar adresinde bulunan videoları izleyerek cep telefonunuza indirebilir ve robotunuzun cep telefonu uygulaması ile kullanımını öğrenebilirsiniz.

 

 

5. Robotunuzu kullanmadan önce tüm tekerlerin, fırçaların ve filtrelerin fiziki kontrolünü yapınız. İlk defa şarj için robot kapalı durumda en az 6-7 saat şarj ediniz! Şarj işlemini robotu şarj istasyonuna oturtarak veya şarj adaptörü soketini robotun soket yuvasına takarak gerçekleştiriniz. Robotunuz tamamen şarj olduktan sonra, robotun açma/kapama düğmesini kullanarak robotunuzu açınız!

 

 

6. Robotunuzun şarj istasyonunu; sağında,  solunda ve üstünde en az 50-100’er cm boşluk bulunan uygun bir yere yerleştiriniz! Robot istasyona dönerken istasyonun yaydığı kızılötesi (infrared) ışık sinyallerini takip ettiği için istasyonun yakınında ışık sinyallerini yansıtabilecek kalorifer peteği, metal obje, ayna, lake mobilya, vb. nesnelerin bulunmamasına özen gösteriniz. Robot şarj istasyonunu bulmakta zorlanıyorsa, istasyonun yerini değiştiriniz!

 

 

7. Robot evinizin haritasını çıkarmakta zorlanıyorsa; tüm evin haritasını bir defada çıkartmak yerine, ilk çalıştırmada yalnızca şarj istasyonunun bulunduğu odayı kapıları kapatarak temizletiniz. Müteakip temizliklerde diğer odaları sıra ile açarak oluşturulan haritaya ekletebilirsiniz.

 

 

8. Robotunuzun etkin kullanımı için yaklaşık 10-15 gün öğrenme süresine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu süre içerisinde karşılaşması muhtemel problemler, robotun kullanımını öğrenmenizle birlikte aşılacaktır! Robot, bazı alanların temizliğini sonraya bırakarak kendi algoritmasına göre temizlik yapmaktadır. Temizlik sırasında lütfen robota müdahale etmeyiniz! Robotu çalışması sırasında gözlemleyerek, eşyalarınızı robota engel olmayacak şekilde düzenleyiniz. Her temizlik sonrası toz haznesi, filtreler ve sensörler dahil robotun genel temizliğini yapmanızı tavsiye ederiz.

 

 

9. KULLANILMIŞ, ZARAR GÖRMÜŞ veya TEKRAR SATIŞA UYGUN OLMAYAN ÜRÜNLERİN “İADE/DEĞİŞİM” TALEPLERİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR! İade/Değişim işlemleri “Robogil Teknik Servis Raporu” doğrultusunda, ürünün satıldığı mağaza tarafından gerçekleştirilmektedir. Ürünün https://www.robogil.com/garanti-iade-iptal-ve-degisim adresinde belirtilen şartları sağladığından emin olunuz! İade/Değişim talebinin kabulü halinde; ürünü orjinal kutusu hasarsız ve kutu içerikleri eksiksiz olarak kargo kutusu içerisinde iade ediniz!

 

 

10. Servis ömrü boyunca kullanım için, robotunuzu Yıllık Periyodik Bakım’a göndermeyi unutmayınız!

 

 

11. ROBOGİL MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ne 0554 177 44 81 / 82, ROBOGİL TEKNİK SERVİSİ’ne 0554 177 44 83 / 85 numaralı telefonlardan veya [email protected] eposta adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Robogil, robotunuzu iyi günlerde kullanmanızı diler.